مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی


امروز قصد بررسی و معرفی مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی را داریم. در مقالات قبلی نگهداری از گیاهان آپارتمانی و انتخاب مناسب گیاه با توجه به دما و نور اتاق پرداختیم.

بدون توجه به سبک طراحی آپارتمان شما، گیاهان در همه جای خانه جا می گیرند و با افزودن رنگ، عمق و تعریف، فضای زندگی را بهبود می بخشند. به علاوه، به عنوان یک مزیت، گیاهان به تمیز کردن هوای داخل خانه کمک می کنند و به عنوان نقاط کانونی عمل می کنند. اگر یک باغبان باتجربه یا مبتدی باشید، گزینه هایی برای همه ما وجود دارد. بنابراین، ما از باغبان، و کارشناسان گیاهان خواستیم تا توصیه های خود را برای برخی از بهترین گیاهان برای زندگی آپارتمانی به اشتراک بگذارند.

گیاهان تزئینی برای زندگی آپارتمانی

برخی از گیاهان جلوه بسیار زیبایی دارند و به نقطه کانونی یک اتاق تبدیل می شوند. اما، اگر حیوان خانگی دارید، به یاد داشته باشید که ضروری است تائید کنید که گیاهانی که در نظر دارید برای حیوان خانگی شما بی خطر هستند، زیرا برخی از گیاهان می توانند برای گربه ها و سگ ها سمی باشند، به خصوص اگر تمایل به چرایدن در فضای سبز داشته باشند.

 

در متن زیر، کارشناسان ما مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی مورد علاقه خود را به اشتراک می گذارند که می توانید آنها را به آپارتمان خود اضافه کنید تا زندگی بیشتری به آن ببخشید:

 1. گیاه مار یا سانسوریا – عاشق نور کم

اگر خیلی اهل گیاه نیستید یا فقط به دنبال یک گزینه کم نگهداری هستید، Snake Plants برای شما مناسب است.

ریک هدریک، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد باغبانی در ShrubBucket می گوید: «این گیاهان کم نور در واقع بخشی از خانواده ساکولنت ها هستند و به دلیل سرسختی بودنشان معروف هستند. آنها به آپارتمان شما فضای سبز دلخواه را بدون تعمیر و نگهداری زیاد می دهند. اگر آپارتمان شما به خصوص کم نور است، به دنبال گیاهان مار با رنگ سبز تیره تر باشید، زیرا این گونه ها در این شرایط بهتر عمل می کنند. بسته به میزان رطوبت خاک گیاه مار خود را هر دو تا هشت هفته یکبار آبیاری کنید.

به گفته زکری اسمیت، باغبان و درختکار معتبر و بنیانگذار Smith’s Pest Management، گیاهان مار نیز فیلترهای هوای خوبی هستند.

او گفت: مراقبت از آنها و حفظ هوای تازه از طریق خواص تصفیه کنندگی آنها آسان است. در واقع، آنها در تصفیه هوا بسیار خوب هستند، آنها در مطالعه هوای پاک ناسا گنجانده شده اند.

با وجود این، علیرغم شهرت آنها به دلیل کم تعمیر و نگهداری، مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

جاش بیتمن، بنیانگذار پرنس باغبانی، می گوید: «زمانی که از گیاهان مار مراقبت می کنیم، زرد شدن برگ ها اغلب مشکل اصلی مردم است. شایع‌ترین دلیل زرد شدن برگ‌ها استرس رطوبتی است – آب زیاد یا کم. به طور کلی، بیشتر گیاهان زمانی بهترین عملکرد را دارند که خاک بین دو آبیاری فرصت خشک شدن داشته باشد. این امر احتمال آبیاری بیش از حد را کاهش می دهد که می تواند منجر به مشکلات مخرب تری مانند پوسیدگی ریشه شود. به عنوان یک قانون خوب، اگر دو اینچ بالای خاک کاملاً خشک است، باید زمان آبیاری فرا برسد. به خاطر داشته باشید، اگر گیاه شما در زمستان نزدیک به دریچه گرمایش باشد، از دست دادن رطوبت می تواند تشدید شود. از نظارت مداوم بر رطوبت خاک اطمینان حاصل کنید و همچنین برگ های گیاه را به طور منظم مه پاش کنید تا رطوبت را افزایش دهید.

 1. Monstera Deliciosa گیاه برگ انجیری – تکثیر آسان

Monstera Deliciosa که در سال‌های اخیر از محبوبیت زیادی برخوردار شده است، یکی از محبوب‌ترین گیاهان دکوری اینستاگرامی و پینترست است.

“مراقبت از آن بسیار آسان است، برای تاثیرگذاری بزرگ رشد می کند و به راحتی تکثیر می شود، به این معنی که می توانید گیاهان بیشتری را به صورت رایگان دریافت کنید یا به عنوان هدیه هدیه کنید!” روزانا کاستلو از هیلدا، یک فروشگاه آنلاین لوازم گیاهان آپارتمانی، گفت که این گیاه مورد علاقه او بود.

Monstera Deliciosa نیز مورد علاقه تیم The Brightly است. یکی از بنیانگذاران، لورا الکساندر ویتیگ، مدیر عامل Brightly و متخصص گیاهان، چند نکته در مورد نحوه مراقبت از آن به ما ارائه کرد:

مراقبت از آن زیبا و آسان است. برای شادابی و سلامت آن، هر یک تا دو هفته یکبار به آن آبیاری کنید و در فاصله بین دو آبیاری مطمئن شوید که خاک آن خشک می شود. در مورد نور، نور غیر مستقیم روشن تا متوسط ​​را ترجیح می دهد، بنابراین هر نقطه آفتابی در آپارتمان شما باید این کار را انجام دهد.

گیاه برگ انجیری ظاهری کلاسیک و زیبا به خانه شما می بخشد. این گیاه از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی است . بسیار توصیه شده است.

 1. ZZ Plant زامفولیا – مقاوم و مقاوم

بروک بلوکر، یک متخصص نسل چهارم کارخانه که مالک و اداره کننده فروشگاه آنلاین گیاهان آپارتمانی سازگار با محیط زیست Outside In است، می گوید: «برای ساکنان آپارتمان، من همیشه یک گیاه ZZ را توصیه می کنم. نگهداری کم، آسان و سازگار با تقریباً هر نوع محیط داخلی (نور زیاد تا کم و شرایط مرطوب تا خشک) است. ZZ همچنین به راحتی گیاهان دیگر تحت استرس قرار نمی گیرد، بنابراین اگر آبیاری را از دست دادید یا حرکتی را انجام دادید، خیلی خوب است.

برایان مک‌کنزی، طراح منظر و یکی از بنیان‌گذاران Bumper Crop Times، موافق است که : «این گیاه دارای برگ‌های زیبا و گوشتی است که رطوبت را حفظ می‌کند و به گیاه اجازه می‌دهد تا دو هفته در خاک تقریباً کاملاً خشک رشد کند. شما باید فقط یک بار در 14 روز آن را به طور متوسط آبیاری کنید و بزرگتر شدن آن را در سایه جزئی تماشا کنید. اگر همیشه سرتان شلوغ است و چیزهایی را فراموش می کنید یا اگر در خانه کار می کنید و گیاهی می خواهید که زمان زیادی نمی برد، اما همچنان کار شما را شادتر می کند، گزینه بسیار خوبی است.

بروک بلوکر، یک متخصص نسل چهارم کارخانه که مالک و اداره کننده فروشگاه آنلاین گیاهان آپارتمانی سازگار با محیط زیست Outside In است، می گوید: «برای ساکنان آپارتمان، من همیشه یک گیاه ZZ را توصیه می کنم. نگهداری کم، آسان و سازگار با تقریباً هر نوع محیط داخلی (نور زیاد تا کم و شرایط مرطوب تا خشک) است. ZZ همچنین به راحتی گیاهان دیگر تحت استرس قرار نمی گیرد، بنابراین اگر آبیاری را از دست دادید یا حرکتی را انجام دادید، خیلی خوب است.

 

 1. Pallor Palms شامادورا – به ندرت گلدان مجدد

جان والنتینو، صاحب John & Bob’s ، گیاهی زیبا مانند پالور پالم را توصیه می کند.
او گفت: «یکی از بهترین گیاهان برای یک آپارتمان، نخل سالنی (Chamaedorea elegans) است. “این بسیار کم نگهداری است – فقط باید هفته ای یک بار آبیاری کنید. و می تواند در مناطق کم نور و فضاهای کوچک زنده بماند. همچنین خیلی سریع رشد نمی کند – نخل سالن در واقع زمانی رشد می کند که ریشه های آن در گلدان محبوس شود، بنابراین فقط باید هر دو تا سه سال یک بار آن را دوباره گلدان کنید. این بدان معنی است که در آپارتمان شما خیلی بزرگ نمی شود. به علاوه، هوا را نیز تصفیه می کند.»

 1. لیلی صلح اسپاتی فیلوم – در سایه رشد می کند

پل بیشاپ، باغبان حرفه ای و متخصص گیاهان که در Fantastic Gardeners کار می کند، گزارش داد که Peace Lily یک گیاه عالی برای آپارتمان نشینان است.

پل بیشاپ : “گیاه مورد علاقه من برای رشد در داخل آپارتمان باید نیلوفر صلح باشد.” “زیبا است، مراقبت از آن آسان است و می تواند در مناطق سایه دار و کم نور زنده بماند. بنابراین، اگر آپارتمانی با پنجره های کم و نور طبیعی خورشید اجاره می کنید، این گیاه برای شما مناسب است. شما می توانید آن را تقریباً در هر اتاق داخل آپارتمان خود پرورش دهید، چه اتاق نشیمن، اتاق خواب یا حتی راهرو. فقط مطمئن شوید که آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید و برای رشد آن هفته ای یک بار به آن آبیاری کنید.

 

 1. Tillandsia Xerographica – به خاک نیاز ندارد

علاوه بر این بسیار خاص، گیاهان Tillandsia بسیار کم نگهداری و بسیار تزئینی هستند. آنها همچنین به عنوان گیاهان هوا شناخته می شوند زیرا برای زنده ماندن به خاک نیاز ندارند.

تینا هافمن، باغبان و طراح منظر در استودیو گرین هاوس، می گوید: «این گیاهان به چند دلیل برای اجاره کنندگان عالی هستند. مراقبت از آنها بسیار آسان است. آنها اپی فیت های مقاوم به خشکی هستند (به طور طبیعی روی شاخه ها و سنگ ها رشد می کنند)، به این معنی که آب زیادی نمی خواهند یا نیاز دارند. اپی فیت مقاوم به خشکی نیز به این معنی است که آنها حتی به خاک یا گلدان هم نیاز ندارند! این برای اجاره‌کنندگان عالی است، زیرا لازم نیست نگران سرریز شدن گلدان‌ها یا نعلبکی‌هایتان باشید که باعث آسیب آب می‌شود، و صاحبخانه ناراضی را با عواقب احتمالی واریزی مانند اغلب گیاهان آپارتمانی ایجاد می‌کند.

در همین حال، اگر تعجب می‌کنید که چگونه می‌توانید به بهترین شکل از چنین گیاهانی مراقبت کنید، هافمن توصیه‌هایی کرد: «به سادگی آنها را هر دو هفته یک بار در سینک بشویید، اما آنها را خیس نکنید زیرا ممکن است باعث پوسیدگی گیاه شود. پس از اتمام آبکشی، آنها را وارونه کرده و خشک کنید تا مطمئن شوید که آب در تاج باقی نماند، که همچنین می تواند در نهایت باعث پوسیدگی شود.

 

علاوه بر این، می‌توانید Tillandsia Xerographicas خود را به قطعات دکوری تبدیل کنید.

 

هافمن افزود: “آنها همچنین عالی هستند زیرا می توانید از استایل دادن به آنها بسیار لذت ببرید.” «به عنوان اجاره‌کنندگان، اغلب با تغییراتی که می‌توانید در فضای خود ایجاد کنید، بسیار محدود هستید. گیاهان هوا به خصوص در اینجا رضایت بخش هستند زیرا به خاک یا گلدان نیاز ندارند، بنابراین می توانید آنها را در هر جایی که نور خوب فیلتر شده است قرار دهید. سپس، می‌توانید آن‌ها را به دلخواه استایل و نمایش دهید! من برخی از Xerographicas را مستقیماً روی یک قفسه کتاب یا شومینه قرار می‌دهم، یا دوست دارم آنها را روی سینی‌های تزئینی و جذاب قرار دهم. بشقاب های کوچک؛ یا کاسه ها من آنها را با مهره ها و سایر لهجه های دکور تزئین می کنم. امکانات بی پایان هستند.»

 

 1. پوتوس – تکثیر آسان

هدر یان، بنیانگذار وبلاگ باغبانی و مراقبت از چمن، Learn Planting، گفت: «من واقعاً از پوتوس به عنوان یک گیاه داخلی عالی لذت می برم. مراقبت از آن آسان است و الزامات سختگیرانه زیادی ندارد. پوتوس گیاهی است که در طیف وسیعی از شرایط نوری خوب عمل می کند. نسبت به خاکش خیلی حساس نیست؛ و برای مراقبت از آن خیلی آبگیر نیست. به علاوه، پوتوس از قلمه ها به خوبی رشد می کند، بنابراین می توانید گیاهان خود را تکثیر کنید و زمانی که یک گیاه سالم دارید، هر تعداد که دوست دارید داشته باشید.

 

 1. ارکیده شب پره – گلهای زیبا و ماندگار

ارکیده‌های دلپذیر و ظریف، افزودنی زیبایی را ایجاد می‌کنند – به خصوص در طراحی تمیز و مرتب، مانند اسکاندیناوی یا مینیمالیسم. اما، اگر نگران این هستید که آنها بیش از حد ظریف باشند، رایان اسمیت، کارشناس کنترل باغ و آفات و صاحب شرکت مبارزه با آفات ارگانیک مورچه و باغ، ارکیده پروانه را به عنوان یک تنوع عالی برای آپارتمان ها توصیه می کند.

 

او گفت: مراقبت از ارکیده پروانه بسیار آسان است. آنها نور غیر مستقیم خورشید را ترجیح می دهند و در مناطق سایه به خوبی رشد می کنند. هنگام آبیاری فقط به ریشه ها آب دهید و برگ ها و گل ها را خشک کنید. ارکیده های پروانه معمولاً در اثر آبیاری بیش از حد می میرند. اگر به خوبی نگهداری شود، ارکیده پروانه شما می تواند چندین بار در طول عمر خود به شما گل های زیبا و ماندگار بدهد.

 1. سرخس – دوستداران رطوبت

سرخس ها اضافات فوق العاده ای برای فضاهای مرطوب مانند آشپزخانه و حمام هستند. دن جونز، وبلاگ نویس گیاهی از قبیله Terrarium، سرخس بوستون را توصیه می کند.

 

او گفت: “من عاشق تطبیق پذیری سرخس ها در تراریوم ها و خانه هستم، به همین دلیل است که انواع سرخس بوستون را به آپارتمان نشینان توصیه می کنم.” آنها همیشه بسیار پر جنب و جوش و پویا به نظر می رسند، و این واقعیت [که] می توانند سطوح نور کمتری را تحمل کنند به این معنی است که می توانید مطمئن باشید در هر فضای جدید – حتی حمام – یک نقطه مناسب برای آنها وجود دارد. در واقع، به خصوص حمام.

 

گیاهان معطر و مغذی برای رشد در داخل خانه

ایده عالی دیگر این است که در واقع گیاهانی را پرورش دهید که می توانید از آنها در آشپزی خود برای عطر بیشتر یا مزایای سلامتی استفاده کنید. برخی از بهترین گیاهان برای آپارتمان ها، می توانند هر آشپزخانه یا بالکن را غنی کنند و همچنین هوا را با رایحه های دلپذیر پر کنند. با این حال، توجه داشته باشید که برخی از این ها می توانند برای حیوانات خانگی سمی باشند، بنابراین مطمئن شوید که کدام یک از آنها بی خطر هستند.

 

 1. نعنا – رایحه تازه

زید گالو از 7th Street Candle کشت نعناع را توصیه می کند.

او توضیح داد: «در هر بالکن آپارتمان یا نزدیک پنجره با نور خوب رشد می کند. «وقتی از کنار آن عبور می‌کنید یا برگ‌ها را کمی به هم می‌زنید، بوی شگفت‌انگیزی می‌دهد. یک شاخه نعناع تازه می‌تواند یک کوکتل ساده را جذاب کند. مقداری را خرد کرده و در سالاد ماکارونی بریزید. و نعناع انواع بسیار هیجان انگیزی دارد. در حال حاضر، من نعناع، نعناع شکلاتی و نعناع پرتقالی دارم. هنگامی که در باغبانی خود اطمینان بیشتری پیدا کردید، می توانید یاد بگیرید که نعناع خود را تکثیر کنید – یعنی یک تکه از گیاه را کوتاه کنید و از آن برای رشد یک گیاه کاملاً جدید استفاده کنید. سفر هرگز تمام نمی شود!»

 

 1. جوانه ها و ریزسبزها – مغذی و آسان برای رشد

بسیار مغذی و آسان برای کشت، جوانه ها و میکروگرین ها به طور فزاینده ای مد روز هستند. Ja-ne، نویسنده Sassy Food Ja-ne، نحوه رشد بهتر این گیاهان را در آپارتمان توضیح می دهد:

 

او گفت: “آنها برای خوردن آسان و خوشمزه هستند.” چندین شیشه جوانه یا سینی میکروگرین را در اطراف پهن کنید تا همه جا پاشیده شود. یا، همه آنها را روی یک قفسه برج یا پیشخوان قرار دهید. جوانه ها معمولاً در ظروف شیشه ای با درب هایی با سوراخ هایی برای تخلیه رشد می کنند. میکروگرین ها در سینی های کوچک رشد می کنند. با این کار، چیزی که می توانید رشد دهید، بیش از 100 گزینه برای اضافه کردن طراوت به وعده های غذایی خود است.

 

Ja-ne همچنین نکاتی را برای شروع کار ارائه کرد: «سینی های میکروگرین که دارای دو لایه هستند بهترین هستند. سینی بالایی دارای چند سوراخ با فتیله های پنبه ای است که تا سینی پایینی کشیده شده است که آب را در خود نگه می دارد. نارگیل یک “خاک” تمیز برای استفاده است. خاک را مرطوب کنید [و] حدود یک قاشق چایخوری دانه را روی آن بپاشید. دوباره با آب بپاشید. داخل خاک فشار دهید. با یک پارچه بپوشانید. دو بار در روز اسپری کنید تا جوانه ها ظاهر شوند. وقتی شروع به سبز شدن کردند، دو تا پنج روز آن را باز کنید.

 

“اگر سینی های کوچک را بچرخانید، هرگز از این سبزی های شگفت انگیز بی بهره نخواهید بود. به عنوان مثال، یک سینی را راه اندازی کنید، چند روز صبر کنید و سینی دیگری را راه اندازی کنید. پس از برداشت اولین سینی، سینی سوم را شروع کنید. کوزه های جوانه می توانند در هر جایی باشند، زیرا به نور زیادی نیاز ندارند. برخی از جوانه ها مانند پیاز به شیشه های کهربایی نیاز دارند وگرنه به ماس تبدیل می شوند. سینی های میکروگرین را می توان روی هر طاقچه یا بالکن قرار داد. آپارتمان استودیویی بدون پنجره؟ کیت های میکروگرین وجود دارند که با نور رشد خاص خود ارائه می شوند. پدهای بذر جدید بخرید و همیشه چیزی سبز و تازه خواهید داشت!»

 

چه کسی می دانست که رشد آنها به این راحتی خواهد بود؟

 

 1. رزماری – کم نگهداری و معطر

ادویه ها از بهترین گیاهان برای زندگی آپارتمانی هستند. بلیک هریس، رئیس Vegepod آمریکای شمالی، توصیه می‌کند با رزماری شروع کنید.

او گفت: “با یک گیاه آسان و کم تعمیر شروع کنید که به شما امکان می دهد به زندگی پرمشغله خود ادامه دهید و همچنان موفقیت را ببینید.” در نظر بگیرید که آیا می خواهید گیاهانی زیبا، طعم خوب یا هر دو به نظر برسند! من به اجاره‌نشینان آپارتمان توصیه می‌کنم تلاش خود را در پرورش رزماری امتحان کنند، زیرا نگهداری از آن آسان است، عطر آن عالی است و خوردن چیزی که شما پرورش داده‌اید رضایت‌بخش است. قبل از اینکه متوجه شوید، مرغ یا استیک خود را با رزماری تازه می‌پزید!»

 

هریس همچنین نکاتی را در مورد نحوه مراقبت از آن اضافه کرد: «در حالی که نمی‌توانید آبیاری رزماری را فراموش کنید، مراقب باشید که آن را بیش از حد آبیاری نکنید! آبیاری بیش از حد آسان است و در کمال تعجب، احتمال کشتن گیاه شما بیشتر از کمبود آب است. اگر نوک برگ های سوزنی قهوه ای شد، ممکن است به دلیل غرق شدن ریشه ها باشد. رزماری به خاک لومی (ترکیبی از ماسه، سیلت و خاک رس) نیاز دارد که می توانید آن را در خانه درست کنید. قبل از آبیاری مجدد، خاک باید خشک شود. این را با قرار دادن یک رولپلاک چوبی در خاک و بیرون کشیدن آن بررسی کنید. یک راه ساده تر برای اطمینان از اینکه گیاهان خود را غرق نمی کنید، استفاده از یک تخت باغچه بلند شده یا حداقل گلدان هایی با سوراخ های زهکشی مناسب است.

 

 1. آلوئه ورا – در نور غیر مستقیم خورشید رشد می کند

ملانی موسون، کارشناس باغبانی در نمایندگی های بیمه ایالات متحده، گفت: «من یک گیاه آلوئه ورا را برای آپارتمان نشینان توصیه می کنم. نور غیر مستقیم را ترجیح می دهد، بنابراین می توانید آن را روی پیشخوان آشپزخانه خود، روی قفسه کتاب یا هر جای دیگری دور از نور شدید خورشید نگه دارید. گیاه آلوئه دارویی است و می توان از آن برای درمان سوختگی استفاده کرد، بنابراین هدف مضاعف ارائه زیبایی و عملکرد را دارد.

 

گیاه مورد علاقه شما برای رشد در داخل خانه چیست؟ در هر صورت، اکنون شما آماده اید تا برای طراوت و زیبایی بی انتها، دکوراسیون آپارتمان خود را با برخی از این گیاهان آغاز کنید.

منبع : www.rentcafe.com

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *