گل ژیپسوفیلا یا نفس کودک


گل ژیپسوفیلا یا نفس کودک Gypsophila در دیزاین گل یک عضو همیشگیست. اما این گل ها می توانند در باغ هم زیبا به نظر برسند. بیش از 100 گونه یک ساله و چند ساله در این نژاد با ظاهرهای متفاوت وجود دارد. برخی از آنها عادت به رشد به صورت خزنده یا یک پوشش گلدار جذاب را دارند. برخی دیگر در تپه های عمودی تر و محصور با انشعاب گسترده ساقه های باریک خود رشد می کنند. برگ های کوچک و باریک آنها به رنگ سبز خاکستری تا سبز آبی است.

در تابستان، گیاهان نفس کودک با گل های ریز، پنج گلبرگ، سفید یا صورتی پوشیده می شوند که چندین هفته دوام می آورند. این شکوفه ها برای جذب پروانه ها و دیگر گرده افشان ها شناخته شده اند. نفس نوزاد باید در بهار پس از رفع خطر یخبندان کاشته شود. این گیاهان دارای سرعت رشد سریعی هستند و در آمریکای شمالی به عنوان یک گونه مهاجم در نظر گرفته می شوند. با این حال، توجه داشته باشید که این گیاه دارای ویژگی های سمی است و می تواند باعث تحریک چشم، بینی، سینوس و پوست، آسم، درماتیت در انسان شود. و مشکلات گوارشی از جمله استفراغ، اسهال و بی اشتهایی در حیوانات خانگی.

مراقبت از گل ژیپسوفیلا در گلدان

گل ژیپسوفیلا یا نفس کودک معمولاً به نگهداری بسیار کمی نیاز دارند. آنها را در مکانی بکارید که نور زیادی داشته باشد و زهکشی خوبی از خاک داشته باشد و عملاً از خود مراقبت می کنند.

شما معمولاً فقط به آبیاری در طول دوره های خشک و تغذیه سالانه نیاز دارید. هنگامی که گیاهان شما بالغ شدند، ممکن است لازم باشد برای آن‌ها حمایتی مانند چوب‌های باغبانی فراهم کنید تا از ریزش ساقه‌های نازک جلوگیری کنید. همچنین می‌توانید در زمان کاشت به طور فعال پایه‌هایی را نصب کنید که نفس کودک در اطراف رشد کند.

سبک

گیاهان تنفسی نوزاد در آفتاب کامل بهترین رشد را دارند، یعنی حداقل شش ساعت در معرض نور مستقیم خورشید در اکثر روزها. اما این گل ها کمی سایه را تحمل می کنند، به خصوص از آفتاب گرم بعد از ظهر. با این حال، سایه بیش از حد باعث ایجاد گیاهان ساقدار و گلدهی ضعیف می شود.

خاک

گیاهان تنفسی نوزاد می توانند در طیف وسیعی از انواع خاک رشد کنند، به شرطی که زهکشی خوبی داشته باشند. خاک شنی خوب جواب می دهد، در حالی که خاک رسی مرطوب این کار را نمی کند. بنابراین اگر خاک شما سنگین است، در نظر داشته باشید که نفس کودک را در بستر یا ظروف مرتفع باغچه بکارید. این گیاهان همچنین pH خاک کمی قلیایی را دوست دارند، بنابراین اگر خاک شما اسیدی است، آن را با استفاده از آهک باغی شیرین کنید.

آب

نفس نوزاد نیاز آبی کمی دارد و در خاک خشک رشد می کند. خاک را برای گیاهان جوان نسبتاً مرطوب نگه دارید. شما معمولاً مجبور نخواهید بود گیاهان مستقر را آبیاری کنید، مگر اینکه دوره طولانی خشکسالی داشته باشید. آبیاری بیش از حد باعث پوسیدگی ریشه و از بین رفتن گیاه می شود.

دما و رطوبت

نفس کودک می تواند طیف وسیعی از دماها را در مناطق رشد خود تحمل کند. برخی از گونه ها نسبت به سایرین تحمل سرمای بیشتری دارند. این گیاهان آب و هوای خشک را به آب و هوای مرطوب ترجیح می دهند. بنابراین اگر رطوبت بالایی دارید، باید مطمئن شوید که گیاه شما دارای زهکشی عالی خاک است و در رطوبت ثابتی قرار نمی گیرد.

کود

این گیاهان تغذیه کننده نیستند و کود زیاد می تواند باعث رشد فلاپی شود. برای تقویت  و افزایش رشد شکوفه های ، کافی است هر بهار مقداری کمپوست را در محل کاشت قرار دهید.

نحوه نگهداری گل ژیپسوفیلا در آب

یک دسته گل ژیپسوفیلا یا نفس کودک دریافت کردید؟ حتما شما را خیلی دوست دارد! به سرعت گل ها را از بسته بندی جدا کنید، آن ها را از ساقه هایشان جدا کنید و در یک گلدان آب شیرین قرار دهید. فراموش نکنید که روزانه آب را تعویض کنید تا تا زمانی که ممکن است تازه بماند! همچنین می توانید هر روز یک برش تازه در انتهای ساقه ها بدهید تا مطمئن شوید که گل ها ها همچنان منبع آب تازه ای دارند.

چند گل سفید Baby’s Breath دریافت کردید و می خواهید آنها را به تمام رنگ های رنگین کمان رنگ کنید؟ آن‌ها وقتی در رنگ‌های مختلف رنگ می‌شوند، از زیباترین گل‌ها هستند، که آنها را به یادگاری دوست‌داشتنی برای دفترچه‌ها، قاب‌های عکس و نمایش‌های دکوری تبدیل می‌کند. آنها همچنین برای هر مناسبتی هدایای دوست داشتنی درست می کنند.

برای خرید دسته گل یا اطلاع از قیمت گل ژیسوفیلا با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *