گیاهان زود رشد


تا به حال نام گیاهان زود رشد به گوشتان خورده؟ اگر در اتاق نشیمن یا دفتر کارتان به گوشه خالی نگاه می کنید و به خود می گویید: «واقعاً جای یک گیاه آپارتمانی خالیست»، اما زمانی برای رسیدگی و کمک به رشد آن ندارید؟

5 گیاه آپارتمانی با رشد سریع برای باغبان های بی حوصله

پس نگران نباشید؛ گیاهان سرپوشیده ای وجود دارند که بسیار سریع رشد می کنند و فضاهای داخلی شما را با شاخ و برگ های سبز زیبا (و نه فقط سبز) حتی گل ها پر می کنند!

 

گیاهان آپارتمانی زیادی هستند که به سرعت رشد می کنند، مخصوصا گیاهان آپارتمانی علفی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یکی را انتخاب کنید که نور و شرایط مناسب را در نقطه ای که در نظر دارید دریافت کند و البته ظاهری زیبا و متناسب با اتاق شما داشته باشد. .

 

با این حال، اگر برای رشد عجله دارید، گل‌هایی که به سرعت رشد می‌کنند می‌توانند فضای داخلی را سریع پر کنند.

 

پس اول از همه، به آن گوشه ای که می خواهید با یک گیاه آپارتمانی تزئین کنید نگاه کنید. سپس، به تصاویر موجود در این مقاله، توضیحات و نکات موجود نگاه کنید و گیاه آپارتمانی با رشد سریع را پیدا کنید که اتاق شما به شدت به آن نیاز دارد!

 

علاوه بر عادت رشد سریع، مراقبت از این گیاهان سرپوشیده نیز بسیار آسان است!

حتی اگر یک گیاه آپارتمانی به طور طبیعی سریع رشد می کند، به این معنی نیست که در بهترین شرایط است. در اینجا چند نکته برای اطمینان از رشد سریع گیاه شما وجود دارد.

 

به گیاه خود نور مناسب را بدهید. مراقب نور مستقیم باشید، زیرا بسیاری از گیاهان آن را دوست ندارند و به یاد داشته باشید که آفتاب کامل به معنای بیش از 6 ساعت نور روشن در روز، نیمه سایه بین 6 تا 3 و سایه کامل کمتر از 3 است.

اطمینان حاصل کنید که گیاه شما تهویه خوبی دارد. با تشکیل بسیاری از گیاهان سرپوشیده، چند هفته یا چند ماه خارج از خانه در فصل گرما بسیار نیروبخش است.

آنها را به طور منظم و با کود مناسب تغذیه کنید.

ریشه ها را به طور منظم بررسی کنید و مطمئن شوید که گیاه به ریشه متصل نیست.

چه گیاهانی آپارتمانی زود رشد می کنند؟

در این قسمت 5 گیاه زود رشد را برای شما لیست کرده ایم

  1. Dieffenbachia (Dieffenbachia Oerstedii)

دیفن‌ باخیا با مومی‌ ترین و براق ‌ترین برگ‌های بیضی سبز تیره‌ای که می‌توانید تصور کنید، به یک گیاه خانگی بسیار محبوب تبدیل شده است، شاید به این دلیل که به لطف بافت فوق‌ العاده صافش، حتی شبیه یک گیاه مصنوعی و پلاستیکی به نظر می‌ رسد.

 

یک دنده رنگ روشن در مرکز برگ وجود دارد که چشمان شما را در امتداد برگ‌های بلند و بزرگ به سمت نقطه می‌کشد، سپس رگبرگ‌ های شیاردار منظمی که به صورت جفت متضاد روی ساقه‌ های سبز رنگ با حالت عمودی رشد می‌کنند، شکل کمی موج ‌دار به آن می‌دهد. عادت داشتن. جلوه بسیار سرسبز و عجیب و غریب است، مناسب برای یک دفتر

 

نور: نور پراکنده زیاد مناسب است اما نور مستقیم خیر زیرا به برگ ها آسیب می رساند.

اندازه: 5 فوت ارتفاع (1.5 متر) و 3 فوت در پهن (90 سانتی متر).

نیازهای خاک: کمپوست گلدانی با کیفیت خوب با pH کمی اسیدی و مقدار زیادی مواد آلی (برگ و غیره) با زهکشی مانند پوکه یا پرلیت.

آبیاری: آبیاری منظم اما محدود، در تابستان هر هفته نیم لیتر و در زمستان هر 2 یا 3 هفته نیم لیتر.

 

2. Spider Plant (Chlorophytum Comosus)

 

با گیاه عنکبوتی یا گل گندم که با برگ‌های بلند و نوک تیزش به صورت دسته‌هایی از یک گل رز مرکزی بیرون می‌آید و از حاشیه گلدان‌ها و ظروف بیرون می‌آید، به اتاق نشیمن خود ظرافت دهید، در قفسه‌ها و سبدهای آویز نیز عالی به نظر می‌رسد.

 

برگ‌های بلند و تیغه‌ای آن به رنگ سبز آهکی روشن در وسط و کرم در حاشیه هستند که جلوه معماری و مجسمه‌سازی خوبی به آن‌ها می‌دهد.

 

نور: نور زیاد اما غیر مستقیم. در سایه نیز رشد می کند، اما نوارهای شلوغ را از دست می دهد.

اندازه: 1 فوت ارتفاع و پهن (30 سانتی متر).

خاک مورد نیاز: خاک گلدان معمولی یا مخلوطی از ذغال سنگ نارس و خاک رس، با زهکشی خوب و با pH بین 6.0 تا 7.0.

آبیاری: زمانی که سطح بالای خاک کمی خشک شده است به طور منظم آبیاری کنید.

 

3. Lucky Bamboo (Dracaena Sanderiana)

 

این گیاه که “بامبو خوش شانس” نامیده می شود، در واقع یک گونه بامبو نیست، بلکه یکی از خویشاوندان گیاه اژدها است، و به عنوان یک گیاه آپارتمانی بسیار رایج می شود زیرا می توانید آن را در گلدان های شیشه ای زیبا و فقط با آب در آنها پرورش دهید!

 

بامبو لاکی قرن هاست که به عنوان یک گیاه آپارتمانی در آسیا رشد می کند، زیرا گفته می شود شانس خوبی دارد. اگرچه ممکن است نسبت به این موضوع شک داشته باشید، اما نمی توانید ظاهر فوق العاده زیبا و شرقی آن را داشته باشید!

 

در واقع دارای ساقه های سبز بزرگی است (در واقع مانند بامبو) که برگ های زیبای بلند و نوک تیز و خمیده ای با بافت مومی و براق و رنگ سبز روشن رشد می کند.

 

ساقه ها را می توان برای رشد به صورت مارپیچی نیز آموزش داد که آن را برای یک فضای داخلی بسیار زیبا و براق ایده آل می کند.

 

نور: تحمل نور مستقیم را ندارد. بنابراین آن را مکانی با نور روشن اما غیر مستقیم پیدا کنید.

اندازه: تا 5 فوت قد (150 سانتی متر).

نیازهای خاک: می تواند در آب رشد کند که باید آن را تمیز نگه دارید. اگر در خاک خاکی با هوادهی خوب و غنی با PH بین 6 تا 7 می خواهد.

آبیاری: در آب، مرتباً آب را عوض کرده و اضافه کنید. در خاک به دفعات آبیاری کنید و اجازه ندهید خشک شود.

 

4 Golden Pothos (Epipremnum Aureum)

پوتوس یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی با رشد سریع است، زیرا زیبا است، نیاز به مراقبت کمی دارد و بسیاری از افراد حتی آن را در کوزه های آبی یا گلدان پرورش می دهند.

 

شاخه‌های دنباله‌دار آن با برگ‌های پهن، گرد و نوک تیز زیبا که قفسه‌های آویزان شده از شاخه‌های دنباله‌دار آن آویزان شده‌اند، اکنون تاریخچه گردآوری‌های داخلی را ساخته‌اند.

 

اما پوتوس طلایی در مقایسه با سایر گیاهان آپارتمانی دنباله دار یک “نقطه زیبایی” اضافی دارد. برگها دو رنگ سبز و زرد هستند، اگرچه پالت دقیق ممکن است با نور و فصل تغییر کند.

 

نور: ترکیبی از سایه و نور متوسط و پراکنده و غیرمستقیم را دوست دارد. نور زیاد برگ های آن را خراب می کند.

اندازه: شاخه های آن می توانند تا 6 یا حتی 10 فوت (1.8 تا 3 متر) در داخل خانه رشد کنند، بنابراین، برای آویزان کردن سبدهای بسیار بالا و نزدیک سقف عالی است.

نیازهای خاک: خاک گلدان معمولی با زهکشی خوب برای پوتوس طلایی کاملاً مناسب است. PH بین 6.1 تا 6.5 را ترجیح می دهد.

آبیاری: مراقب باشید! همیشه باید قبل از آبیاری اجازه دهید خاک کاملا خشک شود، آب زیاد باعث پوسیدگی برگها می شود.

 

5. Chinese Evergreens (Aglaonema Commutatum)

چرا اتاق خود را با برگ های بلند و براق بیضی شکل که دو رنگ از ساقه مرکزی رشد می کنند و سپس به سمت پایین خم می شوند، زنده نمی کنید؟

 

همیشه سبز چینی در واقع یک گیاه آپارتمانی با رشد سریع است زیرا برگ های آن سبز کم رنگ با خطوط تزئینی سبز تیره تر در امتداد رگبرگ ها است که می تواند به شکلی زیبا و مشخص کننده شاخ و برگ این گیاه تبدیل شود.

 

همچنین انواع دیگری از Aglaonema وجود دارد، اگر می خواهید تنوع رنگی داشته باشید. برای مثال، «سرنا» دارای دنده‌های صورتی مرکزی تا بنفش است، سپس یک مرکز کرم و لکه‌های سبز روشن در اطراف حاشیه‌ها دارد، در حالی که «Prestige» در مرکز به رنگ قرمز روشن شروع می‌شود، سپس در وسط به زرد و در اطراف لبه‌ها به سبز زمردی تیره تبدیل می‌شود.

 

نور: نور روشن و غیر مستقیم؛ مانند بسیاری از گیاهان آپارتمانی مشابه، برگ های Aglaonema در معرض نور شدید قرار دارند.

اندازه: 4 فوت ارتفاع و حداکثر در پهن (120 سانتی متر).

نیاز خاک: خاک گلدان معمولی با زهکشی خوب با pH بین 5.6 تا 6.5.

آبیاری: آب را کاملاً آبیاری کنید، حتی در تابستان آب را خیس کنید و هرگز اجازه ندهید خاک کاملاً خشک شود. همچنین باید گیاه را در تابستان، زیرا رطوبت بالا را دوست دارد. آبیاری را در زمستان کاهش دهید، اما هرگز اجازه ندهید خاک کاملا خشک شود.

همپنین بخوانید: مقاومترین گیاهان آپارتمانی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *