نگهداری از گل رز


در این مقاله قصد آموزش نگهداری از گل رز شاخه ای را داریم. همه ما عاشق گل هستیم. فرقی نمی‌کند، دسته گل میخک صورتی باشد از دست باغبان یا یک مشت گاردنیای معطر از طرف یک دوست قدیمی. سراغ نداریم کسی را که نخواهد یک دسته گل روی میز آشپزخانه یا میز کارش داشته باشد.

راه های عملی برای طولانی کردن عمر گل رز

در ابتدا باید توجه داشته باشیم عمر متوسط گل های طبیعی چیزی بین 2 الی 7 روز است و سعی می کنیم روزهای بیشتری از زیبایی گل بهره ببریم. در نتیجه تلاش برای نگهداری اش بیش از این چند روز بی فایده خواهد بود. اولین نکته ای که باید در نگهداری گل شاخه بریده به آن توجه کرد: هوای محیط است که هرچه به دمای 12 درجه سانتی گراد نزدیک تر باشد گل تازه تر می ماند.

  • ظرف را آماده کنید

دقت کنید گلدانی انتخاب کنید که تمیز باشد. گلدان را بشویید تا از هر گونه کثیفی، گرد و غبار  خلاص شوید و مطمئن شوید که گل‌های شما بهترین شروع ممکن را دارند.

 

  • از آب خنک استفاده کنید

وقتی گلدان را پر می کنید، از آب خیلی گرم یا خیلی سرد استفاده نکنید. دمای زیاد می تواند به غنچه ها شوک زده و عمر آنها را کوتاه کند، بنابراین بهتر است از آب نسبتا خنک یا با دمای اتاق استفاده کنید. مقدار آب برای پر کردن گلدان بسیار مهم است – نه خیلی زیاد یا خیلی کم – بنابراین پر کردن گلدان 3/4 پر از آب تقریباً درست است.

 

  • از غذای گل استفاده کنید

بعضی، دسته‌های گل همراه با بسته‌ای از غذای گل عرضه می‌شوند که برای تازه نگه داشتن گل‌های شاخه ای طراحی شده است. این بسته ها از شکر برای تغذیه گل ها، اسید سیتریک برای حفظ تعادل Ph آب و سفید کننده برای تمیز نگه داشتن آب تشکیل شده اند. قبل از گذاشتن گل‌ها، بسته را در گلدان آب حل کنید، گل‌های شما از شما تشکر خواهند کرد. اگر بسته غذایی گل ندارید، می توانید غذای گل های شاخه بریده آنلاین خریداری کنید.

  1. برگ ها و گلبرگ های محافظ را بردارید

حذف برگ های اضافی و گلبرگ های محافظ انرژی گل ها را حفظ می کند. گاهی اوقات گل‌فروشان گلبرگ‌های محافظ، گلبرگ‌های بیرونی گل رز را برای محافظت از آن‌ها در هنگام حمل و نقل می‌گذارند. گلبرگ محافظ ممکن است کمی سبز یا قهوه ای باشد.

 

پرورش دهنده گل رز : “آنها به راحتی قابل تشخیص هستند و به راحتی با گلبرگ های پژمرده یا در حال مرگ اشتباه می شوند. مهم است که به خاطر داشته باشید که این گلبرگ های محافظ انعکاسی از سلامت یا کیفیت گل رز نیستند.” تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را با دقت حذف کنید. 1-800-Flowers توضیح می دهد: “اگر می خواهید یک گلبرگ محافظ را بردارید، آن را در پایه نگه دارید و به آرامی به سمت ساقه پایین بکشید تا به بقیه گل آسیب نرسانید.”حتی الامکان از جدا کردن تیغ های گل رز خودداری کنید.

  1. ساقه ها را ببرید

بریدن انتهای آن با زاویه 45 درجه باعث می شود گل ها راحت تر آب را جذب کنند و برای مدت طولانی تری به بهترین شکل ظاهر شوند. هنگام کار با گل رز، از هرس برای برش های تیز روی ساقه ها استفاده کنید.

 

  1. آب را عوض کنید

تغییر منظم آب به شاداب ماندن غنچه های شما کمک می کند. وقتی آب را عوض می کنید، حتما برگ ها و گلبرگ های ریخته شده را بردارید. زباله های باقی مانده در آب می توانند پوسیده شوند و عمر شکوفه های شما را کوتاه کنند. گل‌فروشان توصیه می‌کنند آب را هر چند روز یک‌بار عوض کنید، مخصوصاً اگر کدر است، تا آب تازه بماند – وقتی این کار را انجام می‌دهید، این زمان خوبی است که ساقه‌ها را دوباره کوتاه کنید و غذای گل را به آب شیرین اضافه کنید.

 

  1. گل رز را خنک نگه دارید

گل رز به طور کلی دمای خنک را دوست دارد. هر کاری که انجام می دهید، گل ها را دور از نور مستقیم خورشید و دور از هوای سرد یا گرم نگه دارید. در طول شب، گل‌فروشان توصیه می‌کنند گل رز خود را در یخچال قرار دهید یا آن‌ها را در خنک‌ترین و تاریک‌ترین نقطه‌ای که می‌توانید پیدا کنید قرار دهید.

با مراقبت مناسب، گل رز بریده شده باید 7 تا 10 روز دوام بیاورد. برای نگهداری از گل رز در مورد تازه نگه داشتن گل های شاخه بریده، این 7 راز نگهداری از گل رز  را بخاطر بسپرید. یک گلدان گل می‌تواند اتاق را زیبا و سرزنده کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *