نگهداری گیاهان اپارتمانی


در این مقاله قصد بررسی نگهداری گیاهان اپارتمانی و اینکه هر گیاه برای کدام قسمت خانه مناسب تر است را داریم. اضافه کردن گیاهان آپارتمانی به دکوراسیون راهی عالی برای آوردن طبیعت به خانه است. همه خانه ها از نظر سبک و قرار گرفتن در معرض نور و خورشید با هم متفاوت هستند. بنابراین گیاهان آپارتمانی مختلف به دلیل تفاوت نور و دما در اتاق های مختلف رشد می کنند. بیایید یک گشت و گذار در خانه داشته باشیم تا بهترین تناسب را برای اتاق های خاص در خانه ببینیم.

آشپزخانه

نگهداری از گیاهان اپارتمانی در آشپزخانه که به دلیل آشپزی معمولاً اتاق گرم تری در خانه است بسیار آسان تر است زیرا می تواند کاملاً مرطوب شود. بسیاری از آشپزخانه ها پنجره‌های بزرگی دارند که برای رشد سبزه‌های کوچک و محصولاتی مانند فلفل‌ها مناسب هستند.

برای گیاهان آپارتمانی مناسب برای آشپزخانه، Asplenium nidus  سرخس لانه پرنده یک انتخاب کم هزینه با شاخه های بافتی موجدار و چروکیده است. آنها در یک محیط گرم و مرطوب با نور متوسط یا روشن اما غیر مستقیم رشد می کنند. اگر چه آنها نقاط کم نور را نیز تحمل می کنند، اگر آشپزخانه شما پنجره نداشته باشد. با این سرخس، ایده آل است که اجازه دهید قبل از آبیاری مجدد، خاک خشک شود.

 

یکی از گیاهان آپارتمانی مورد علاقه خیلی ها ارکیده است. که گیاهان گرمسیری هستند، بنابراین از رطوبت آشپزخانه بسیار قدردانی می کنند. ارکیده ها اپی فیت هستند، به این معنی که در زیستگاه طبیعی خود چسبیده به درختان یا صخره ها رشد می کنند. از ریشه آنها برای چسباندن آنها به این ساختارها استفاده می شود و رطوبت و مواد مغذی خود را از هوا می گیرند. برای داشتن مواد مغذی اضافی هنگام رشد به عنوان یک گیاه آپارتمانی، از Pump & Feed Orchid می توان به راحتی یک بار در هفته استفاده کرد. هنگامی که در داخل خانه هستند، در نور روشن اما غیرمستقیم بهترین رشد را دارند، اگرچه می توانند سطوح نور کمتری را تحمل کنند. هر هفته با اسپری و اسپریتز در اطراف ریشه ها و برگ ها بپاشید تا رطوبت را حفظ کنید تا گیاهان شادتر و سالم تر ظاهر شوند.

 

اتاق خواب

وجود گیاهان آپارتمانی در اتاق خواب راهی عالی برای گنجاندن طبیعت در زندگی روزمره شماست، زیرا این گیاهان یکی از اولین چیزهایی هستند که هنگام بیدار شدن از خواب می بینید. نه تنها این، بلکه شما را تشویق می کند که پرده ها و پنجره ها را باز کنید تا هوای تازه و نور طبیعی وارد شود. هوای تازه به خودی خود روحیه شما را تقویت می کند و عملکرد بدن را با سطح اکسیژن بالاتر بهبود می بخشد. البته در سطح عملی، نور خورشید به گیاهان شما کمک می کند تا زنده بمانند و رشد کنند.

یک قلاب برای یک سبد آویزان به سقف بچسبانید تا فیلودندرون اسکاندن (گیاه دلبر) بکارید. از سقف، برگ های قلبی شکل آن به سمت پایین یا در امتداد قفسه ها حرکت می کنند. اگرچه در نور متوسط بهترین رشد را دارد، اما می تواند نور روشن و همچنین نقاط سایه را نیز تحمل کند. به طور منظم آبیاری کنید تا خاک مرطوب بماند و فیلودندرون شما کاملاً راضی خواهد شد. Push & Feed All Purpose یک راه آسان برای تغذیه گیاهان در سبدهای آویز است زیرا آنها به سادگی 5 سانتی متر داخل کمپوست فرو می روند و به مدت 6 ماه به گیاهان تغذیه می کنند.

 

اگر اتاق خواب شما به دلیل موقعیت پنجره یا جهت خانه دارای نور کم است، گیاهان زیادی وجود دارند که در مکان های سایه دار رشد می کنند. Peperomia obtusifolia (گیاه لاستیک بچه) دارای برگهای مومی ضخیم و ساقه های ضخیم و رشد فشرده دوست داشتنی است. این یکی برای اتاق خواب یا فضای اداری که نور کمی دارد بسیار مناسب است، زیرا آفتاب بیش از حد می تواند به برگ ها آسیب برساند. مانند بسیاری از گیاهان آپارتمانی، گیاه لاستیک بچه آبیاری بیش از حد را تحمل نمی کند، بنابراین زمانی آبیاری کنید که خاک عمدتاً خشک شده است.

مقاومترین گیاهان اپارتمانی

حمام

مانند نگهداری از گیاهان اپارتمانی برای آشپزخانه، گیاهان رطوبت دوست را برای حمام انتخاب کنید. راه های زیادی برای خلاقیت با نمایش گیاهان در حمام وجود دارد. گیاهان بادی را می توان به هم گره زد و یک گیاه آویز منحصر به فرد به سبک لوستر ایجاد کرد که تأثیری جادویی دارد.

 

Dracaena fragrans (گیاه ذرت) گیاهان حمام عالی را می سازد. آنها برای تمیز کردن سبک های حمام معاصر به دلیل داشتن برگ های مستقیم و چشمگیر مناسب هستند. آنها رطوبت بالا را دوست دارند، بنابراین حمام بسیار مناسب است. در نقطه ای با نور متوسط تا روشن و غیر مستقیم قرار بگیرید.

 

سرخس بسیار محبوب بوستون انتخاب مناسبی برای حمام شماست. برگ های پر با محیط گرم و مرطوب مناسب است. با این حال، به خاطر داشته باشید که آنها برای رشد به مقدار زیادی نور غیر مستقیم نیاز دارند. آنها در یک سبد آویز عالی به نظر می رسند که کمی به حمام شما ارتفاع می بخشد. حتی می توانید آنها را در خود دوش قرار دهید.

هال

اتاق نشیمن به عنوان مکانی برای استراحت و پذیرایی از مهمانان، اتاق مهمی در اکثر خانه ها است، بنابراین شما می خواهید گیاهان آپارتمانی تاثیرگذار باشند. فیل یوکا (یوکا بدون ستون فقرات) یک گیاه ایستاده است که برای یک خانه معاصر عالی است. ساقه های ضخیم و برگ های مستقیم شمشیری شکل در اتاق نشیمن کاملاً نمایان می شود.

گل هایی که عاشق آفتاب هستند، باید در یک منطقه با نور روشن قرار بگیرد و هر از چند گاهی کمی بچرخانید تا اطمینان حاصل شود که همه گیاهان تحت نور خورشید قرار می گیرند. زمانی آبیاری کنید که چند اینچ از مخلوط گلدانی کود و خاک گلدان خانگی خشک شد، زیرا آبیاری بیش از حد می تواند به گیاهان آسیب برساند.

برای افزایش روحیه و دوری از تنش های زندگی امروزه نگهداری از گیاهان اپارتمانی بهترین و آسان ترین روش است. توصیه می کنیم بهترین گیاهان آپارتمانی را متناسب با نقاط موجود در خانه خود انتخاب کنید. قرار گرفتن در معرض نور و قرار گرفتن در نزدیکی پنجره ها یا درها را در نظر بگیرید – این می تواند گردش خون را افزایش دهد اما منجر به سرمای سرد شود که می تواند تأثیر منفی بر برخی گیاهان داشته باشد.

منبع : www.lovethegarden.com

 AUTHOR  :   David Domoney 

برای سفارش و اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *