گل رز سفید نماد چیست


امروز قصد بررسی نماد گل رز سفید را داریم. گل رز سفید انتخاب مناسبی برای نشان دادن حسن نیت به درگذشتگان و خانواده فرد، ابراز عشق یا صرفا هدیه برای اشخاصی برایتان مهم هستند. رزهای سفید بی اندازه همه کاره هستند.

در طول دوره های مختلف به دلیل زیبایی ساده و عطر مست کننده اش آرزو همه شده است، هیچ راهی بهتر از یک گل رز کلاسیک برای ارسال پیامی صمیمانه وجود ندارد. گل رز نشانه های بزرگی از محبت است و بسته به رنگ آن ها می تواند معانی مختلفی داشته باشد. معنای گل رز سفید بسته به مناسبتی که استفاده می شود متفاوت است، اما آنها همیشه راهی عالی برای ارسال پیام بدون هیچ کلمه ای هستند.

 

تاریخچه و نماد گل رز

طیف پر رنگ و لعابی حدود 15 رنگ منحصر به فرد گل رز وجود دارد، از سفید خالص تا سیاه یکدست. از آنجایی که این گل ها نسبتاً مقاوم هستند، نگهداری آنها حتی برای باغبانان تازه کار آسان است، و هیبریداسیون آنها خیلی سخت نیست، مردم هزاران هیبرید و ارقام منحصر به فرد گل رز را در طول سالها ساخته اند. در ادامه به تاریخچه گل رز و تاریخچه نمادگرایی گل رز سفید خواهیم پرداخت. بسیاری از انواع گل رز برای اهداف تزئینی و تشریفاتی از قرن دوازدهم قبل از میلاد در یونان باستان رایج بوده است.

همانطور که گفتیم، گل رز دارای پیشینه فرهنگی غنی است که قدمت آن به دوران باستان بر می گردد. در اصل، یونانیان زیبایی گل رز را با الهه آفرودیت که به طور مشابه مفاهیمی مانند عشق، شهوت، باروری، میل و اشتیاق، مرتبط می دانستند. جالب اینجاست که طبق افسانه یونانی قرن دوم پس از میلاد، اولین گل رز سفید بود تا اینکه خود آفرودیت انگشتش را بر روی یکی از خارهای گل رز برید و آن را با خون خود قرمز کرد.

گل رز سفید در طی قرن ها

با گذشت قرن ها، با گسترش مسیحیت در سراسر روم و مناطق اطراف، مردم شروع به پیوند گل رز با مریم باکره کردند. این بیشتر به ارتباط گل رز با ایده های پاکی و بی گناهی، به ویژه رز سفید کمک کرد. دعا و تسبیح نیز در همین زمان رایج شد.

در قرون وسطی، گل رز به یک پایه فرهنگی در سراسر اروپا برای مراسم و کاربردهای مختلف تبدیل شده بود. بعدها، نقاشان و معماران امپرسیونیست این گل ها را در آثار و طرح های خود در دهه 1800 به نمایش گذاشتند. گل رز سفید به دلیل رنگ خنثی و زیبایی ‌شناختی در این کاربردهای هنری رایج بود.

بعدها، رزهای سفید با مراسم عروسی مرتبط شدند. این عمدتا به این دلیل بود که ملکه ویکتوریا در سال 1840 با یک دسته گل رز کاملاً سفید در راهرو قدم زد. از آن زمان به بعد نماد خلوص، آغازهای جدید و البته عشق تثبیت شد. در سال 1986، رئیس جمهور رونالد ریگان حتی گل رز را به عنوان نماد یا نماد رسمی گل ایالات متحده تعیین کرد.

اکنون که تصور بهتری از نماد، تاریخ، انجمن‌های فرهنگی و پیشینه رز سفید داریم، بیایید نگاهی به موقعیت‌های مناسب برای استفاده از این گل‌های زیبا، معطر و جاودانه بیاندازیم.

همچنین بخوانید: گل رز آتش نماد چیست؟ گل رز آبی نماد چیست؟

گل رز سفید برای چه مراسمی مناسب است

همانطور که حدس زده اید اولین مناسبت اصلی ایده آل برای گل رز سفید، عروسی و سایر مراسم های مربوط به عشق و نامزدی است. به لطف ملکه ویکتوریا، محبوبیت رز سفید برای این منظور در اواسط قرن نوزدهم افزایش یافت. بنابراین اگر نمی توانید تصمیم بگیرید که از چه رنگ یا گل برای دسته گل عروس استفاده کنید، این گزینه کلاسیک را انتخاب کنید.

یکی دیگر از کاربردهای کمتر محبوب اما نسبتاً رایج برای رز سفید، همدردی و احترام به کسانی است که درگذشته اند. به طور کلی رنگ های کم رنگ و سفید برای این منظور ایده آل هستند. با این حال، رز سفید، روشی ویژه است که به شما نشان می‌دهد به کسی که به دلیل فقدان اخیر دچار مشکل شده است، چه مرگ یک حیوان خانگی، یکی از اعضای خانواده، دوست یا حتی شریک زندگی، اهمیت می ‌دهید.

 

علاوه بر این، به دلیل ارتباط رز سفید با شروع های جدید، می تواند یک هدیه عالی برای یکی از نزدیکان شما در زندگی شما باشد که سفر جدیدی را آغاز می کند. این شروع تازه می تواند هر چیزی باشد، از خرید خانه جدید، اجاره ماشین جدید یا حتی شروع به کار جدید. گل رز سفید نیز هدیه ای عالی برای خانه داری است. آنها می توانند به طور کلی نماد پاکسازی و رفتن به فصل جدیدی از زندگی باشند.

معنی گل رز سفید:

  • گل رز سفید به طور سنتی یک انتخاب محبوب برای عروسی است.
  • گل رز سفید نیز با شروعی جدید همراه است.
  • گل رز سفید نماد خلوص و شادی است.
  • گل رز سفید در سیاست نمادی از صلح است.
  • گل رز سفید در مراسم تشییع جنازه، نماد افتخار، تکریم، یاد، عشق و احترام به فرد درگذشته است.
  • گل رز سفید در سراسر جهان به عنوان یک گل زیبا و هدیه ای جاودانه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *