گل ژیپسوفیلا نماد چیست ، زیبایی را به هدیه تان اضافه کنید

گل ژیپسوفیلا

امروز قصد داریم بررسی کنیم گل ژیپسوفیلا نماد چیست؟ یکی از نمادین ‌ترین گل‌های عروسی جهان، Gypsophila (که معمولاً به آن نفس کودک یا گل عروس هم گفته می‌ شود) به دلیل بافت حجیم، ابر مانند، هاله ‌ای  و نمادگرایی غنی شناخته شده است. این عناصر – همراه با در دسترس بودن و قیمت مناسب آن – چیزی است که ژیپسوفیلا را به گل مکمل (یا اصلی) ارزشمندی برای استفاده در گل آرایی عروسی تبدیل می کند.

این گل  که هم به صورت یک ساله و هم چند ساله کشت می‌شود، عضوی از خانواده Caryophyllaceae است و جنس آن تقریباً 150 گونه دارد. بومی اوراسیا است، اما در استرالیا و آفریقا نیز یافت شده است. معنای کلمه ژیپسوفیلا در یونانی به “عاشق گچ” ترجمه می شود

مطالب مرتبط : گل ژیپسوفیلا

گیاهان ژیپسوفیلا معمولاً بین 60 تا 92 سانتی متر ارتفاع دارند و دارای برگ های نیزه ای شکل آبی- سبز هستند. گلچه ها معمولاً به رنگ سفید درخشان هستند، اما به طور طبیعی انواع کرم و صورتی – اگرچه غیر معمول به نظر می رسد- وجود دارند. دسته‌ های گسترده‌ ای از این شکوفه ‌ها چیزی هستند که فرم هوا و ابر مانندی دارند و از فاصله دور ظاهری مه آلود ایجاد می ‌کنند.

گل عروس

گل ژیپسوفیلا یا گل عروس نماد چیست؟

بسیاری از عروس ها آن را نه تنها به دلیل زیبایی جذاب، بلکه به دلیل معانی نمادین آن انتخاب می کنند. در زبان گل‌ها، Gypsophila نشان‌ دهنده خلوص، معصومیت و عشق ابدی است. گل نفس کودک یا ژیپسوفیلا  به عنوان یکی از برترین گل های پرکننده در صنعت گل های شاخه بریده، گزینه همیشگی در دسته گل های عروسی و تزئینات سالن است. صرف نظر از مناسبت، Gypsophila  حسی رمانتیک و پیچیده به هر چیدمان گلی می بخشد.

رنگ‌های گل ژیپسوفیلا نماد چیست؟

رنگ سفید

گل سفید نفس نوزاد نشان دهنده معصومیت، معنویت و وحدت است. این معنای کلی نفس کودک است. گل‌های سفید تنفس نوزاد در مراسم عروسی، دسته گل عروس و هدایای حمام نوزاد برای تازه مادران ضروری است.

رنگ زرد

گل زرد نفس کودک معمولاً به دوست ها هدیه می شود. رنگ زرد روشن نشان دهنده محبت همراه با خنده است که نشان دهنده شادی، نشاط و نور است.

این گل ها می توانند بهترین هدیه در یک دوستی یا بین اعضای خانواده برای ایجاد لبخند و شادابی روز باشند. رنگ زرد روشن آنها به خوبی انواع شکوفه ها را تکمیل می کند و آرایش گل شما را برجسته می کند.

رنگ نارنجی

مانند رنگ زرد، نفس نوزاد نارنجی نماد شادی، شادی، انرژی و خوش بینی است.

این گل ها برای تقدیم به افراد نزدیک و عزیز در مناسبت های شخصی مانند تولدها، سالگردها و جشن های دستاوردهای شخصی ایده آل هستند.

رنگ قرمز

قرمز نمادی از عشق، اشتیاق و عاشقانه است، در حالی که گل‌های قرمز نفس نوزاد نماد قلب، عشق جاودانه، و محبت است. همچنین نشان دهنده عشق و اشتیاق مشترک بین زوج ها هستند. این گل ها نمادی از عشق گذشته هستند که همچنان در قلب به یادگار مانده و گرامی داشته می شود. آنها به عنوان هدیه بین زوج ها و علایق عشقی استفاده می شوند. این بیشتر شبیه یک هدیه عاشقانه و در عین حال لطیف برای شریک زندگی شماست.

یک دسته گل قرمز نفس نوزاد می تواند هدیه ای عالی به شریک زندگی شما برای ابراز عشق و محبت واقعی شما باشد. می‌توانید این گل‌ها را با هر هدیه دیگری برای شخص مورد علاقه‌ تان است، ست کنید.

رنگ صورتی

گل‌های نفس نوزاد صورتی بیان ملایم عشق و محبت ظریف هستند. آنها به طور عامیانه به والدینی که به تازگی صاحب فرزند جدیدی شده اند هدیه داده می شوند تا تولد نوزاد تازه متولد شده را جشن بگیرند. به ویژه به والدین نوزادان دختر هدیه داده می شوند.

شکوفه‌های صورتی نوزاد در نفس نوزاد نیز نشانگر شور، عشق جوان، محبت ملایم و انرژی زنانه است. هدیه دادن یک دسته گل از این ابرهای صورتی ریز به بهترین وجه مکمل فردی با قلب نرم است. این گل ها هدیه ای دوست داشتنی برای ابراز احساسات ملایم و محبت شما نسبت به یک عشق جدید یا خانواده نزدیک و دوستانی که دوستشان دارید، می سازند.

رنگ بنفش

بنفش رنگ نجابت است، در حالی که گل‌ های بنفش نفس نوزاد نماد سلطنت، نجابت و زیبایی است. این شکوفه های ظریف و چشمگیر، هر گونه گل آرایی را به طرز تحسین برانگیزی متمایز می کند.

گل ژیپسوفیلا بنفش را می توان به افرادی که به آنها نگاه می کنید، تحسین می کنید و از آنها الهام می گیرید اهدا کرد. به عنوان رنگ زیبایی و اشراف، پیام زیبایی از تحسین و احترام را به فردی که آنها را دریافت می کند ارسال می کنند.

به جای ارائه یک گل نفس کودک تک رنگ، می توانید این سایه ها را ترکیب کرده و ترکیبی دلچسب بسازید.

رنگ آبی

گل‌های نفس آبی کودک نماد اعتماد، صداقت و احترام است. این شکوفه های آبی ریز و ظریف اغلب به والدین نوزادان پسر ارائه می شود. همچنین می توان به افرادی که به آنها اعتماد دارید و به آنها احترام می گذارید و به افرادی که می خواهید اعتمادشان را جلب کنید هدیه دهید تا به آنها بگویید می توانند به شما اعتماد کنند.

گل ژیپسوفیلا آبی نماد روابط صادقانه و باز هستند که بر پایه اعتماد، احترام و ایمان بنا شده اند. نفس کودک آبی نیز می تواند برای احترام به افرادی در زندگی شما که این ویژگی ها را نشان می دهند ارائه شود.

نفس نوزاد آبی نیز احساس آزادی و آرامش را منتقل می کند. با این گل های آبی و منحصر به فرد می توانید فردی را که عاشق ماجراجویی است شگفت زده کنید.

حقایق جالب در مورد گل نفس نوزاد

 • آسیا، استرالیا، اروپا، آفریقا و اقیانوس آرام زادگاه گل های نفس نوزاد هستند.
 • باغبانان ملکه ویکتوریا این گل را در سال 1828 معرفی کردند و خیلی زود به گل مکمل مورد علاقه همه در دسته گل تبدیل شد.
 • بسته به گونه، گل نفس نوزاد به ارتفاع 15 تا 90 سانتی متر (6 تا 35.5 اینچ) رشد می کند و در زیر نور آفتاب گرم به بهترین وجه رشد می کند.
 • ریشه برخی از گونه های خاص گل های نفس نوزاد خوراکی است. عصاره این گل ها قدرت بسیاری از داروها، آنتی بادی ها و داروهای ضد سرطان را افزایش می دهد.
 • بوقلمون به داشتن قابل توجه ترین مجموعه گل های نفس نوزاد معروف است.
 • مردم از این شکوفه ها به عنوان لوازم جانبی مو و تاج گل در مراسم عروسی استفاده می کنند.
 • ساپونین ها، یک ماده شیمیایی موجود در این گل ها، این خاصیت را دارند که سلول های سرطانی را از بین ببرند.
 • گل نفس نوزاد در بریتانیا به عنوان گل صابون شناخته می شود.
 • میانگین عمر گل نفس نوزاد در حال شکوفه 8 تا 10 روز است.
 • گل نفس نوزاد یک گل زینتی است که می توان آن را به راحتی خشک کرد و نگهداری کرد. صنعتگران با خشک کردن این گل ها آویزهای دیواری، توپ های گلدار و رومیزی می سازند. هرکسی می‌تواند با استفاده از گل‌های خشک نفس نوزاد، نشانک‌ها یا کارت‌های تبریک بسازد.
 • همچنین بخوانید : گل رز بنفش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *