فیلم سینمایی در مورد گل رز

دیو و دلبر و گل رز

در این پست چند فیلم سینمایی در مورد گل رز که نقش مهمی در داستان دارد را لیست کرده ایم.
سال‌هاست که کارگردانان و سازندگان برای روایت داستان به شیوه‌هایی که کلمات هرگز نمی‌توانستند به گل رز تکیه کرده‌اند. در حالی که ممکن است تصور کنید گل رز فقط نماد عشق و عاشقی است، داستان‌نویسان مدت‌هاست که از گل رز به عنوان استعاره‌ای برای همه چیز از شهوت گرفته تا نابودی و تولد دوباره استفاده می‌کنند. در زیر تعدادی از فیلم‌ها و داستان‌های مورد علاقه ما وجود دارد که گل رز نقش مهمی در آن بازی می‌کند.

مطالب مرتبط : گل رز بنفش

زیبایی آمریکایی (American Beauty)
سخت است که سریال زیبایی آمریکایی را تماشا کنید و با هیبت به استفاده از گل رز در طول فیلم خیره نشدید – پر کردن وان حمام، روی میز قهوه و رشد در بیرون از خانه. در ابتدا، به نظر می رسد که گل رز نشان دهنده عشق، شهوت و اشتیاق است. در حالی که ممکن است این درست باشد، گفته می شود که گل رز معنای عمیق تری در فیلم دارد. بر اساس شعار «نگاه کن نزدیک‌تر»، اعتقاد بر این است که گل رز نماد زوال زندگی حومه‌ای آمریکاست – زیرا شخصیت اصلی (و متاهل) فیلم، لستر برنهام، شروع به خیال‌پردازی درباره بودن با بهترین دوست دخترش می‌کند. گل رزهای مورد استفاده برای فیلم به طور خاص انتخاب شدند زیرا مستعد پوسیدگی هستند و خانواده ای را که خالص و کامل شروع شد، اما اکنون در حال فروپاشی است، منعکس می کند.

همشهری کین (Citizen Kane)
در پایان فیلم متوجه می‌شویم که کلمه در حال مرگ کین «رزباد» در واقع گل رز نیست، بلکه نام سورتمه مورد علاقه او در دوران کودکی است. گفته می شود سورتمه نشان دهنده سادگی، گرما و عشق مادرش است. سورتمه زدن در کودکی در کلرادو آخرین باری بود که او واقعاً خوشحال بود، به همین دلیل بود که می خواست همراه با رزباد به خاک سپرده شود.

دیو و دلبر Beauty and the Beast 
رز طلسم شده به سرعت به نماد تجاری فیلم Beauty and the Beast تبدیل شد، پس از آن که بینندگان ما مجذوب زیبایی و هدف آن شدند. گل رز نمایانگر سرنوشت و زیبایی ظاهری است – همانطور که هیولا (در اصل یک انسان) پس از طرد یک زن مسن نیازمند به یک هیولا تبدیل می شود. این داستان می گفت که اگر هیولا یاد نمی گرفت قبل از اینکه آخرین گلبرگ در بیست و یکمین سالگرد تولدش بیفتد، شخص دیگری را دوست داشته باشد، برای همیشه همینطور باقی می ماند.

V for Vendetta
در این تریلر پیچیده و آینده نگر، آنتاگونیست و هوشیار “V” تنها کسی است که قادر به پرورش گل رز است که گمان می رفت منقرض شده اند. اگرچه او این گل های رز را در کنار مردان و زنانی که کشته است، رها می کند، اما در ابتدا به آنها توجه می کند و تقریباً به آنها توجه می کند که گویی فرزندان او هستند – که هم نشان دهنده ویرانی و هم رفاه است. در پایان، تمام امید او این است که “دنیا بچرخد و اوضاع بهتر شود و روزی مردم دوباره گل رز داشته باشند.”

آلیس در سرزمین عجایب
هنگامی که کارت ها به طور تصادفی به جای قرمز، رزهای سفید می کارند، می ترسند که مورد خشم ملکه قلب ها قرار گیرند، که فقط گل رز قرمز را دوست دارد. همانطور که نقاشی می کنند، آواز معروفی می خوانند: “ما گل های رز را قرمز رنگ می کنیم. ما جرات توقف یا هدر دادن یک قطره را نداریم. پس بگذار رنگ پخش شود!» اعتقاد بر این است که گل رز سفید نشان دهنده خلوص، معصومیت و آرامش است – زندگی آلیس قبل از سقوط از سوراخ خرگوش. اما هنگامی که او وارد سرزمین عجایب شد، مجبور شد بالغ شود و وارد بزرگسالی شود.

شازده کوچولو و گل رز
شازده کوچولو
این رمان محبوب به سرعت به چهارمین کتاب پرترجمه در جهان تبدیل شد. پس از گیر افتادن یک خلبان در بیابان، با شاهزاده جوانی روبرو می شود که از یک سیارک کوچک به زمین سقوط کرده است. این کتاب شامل تصاویر آبرنگی است که توسط نویسنده آنتوان دو سنت اگزوپری انجام شده است. یکی از معروف ترین تصاویر مربوط به شازده کوچولو است که در مزرعه ای با هزار گل رز دراز کشیده است. گفته می شود گل رز نشان دهنده تمام انتخاب های گذشته، دوستی ها و عشق هایی است که او در سیارک به جا گذاشته است. می بینیم که این گل های رز شبیه رزهایی هستند که شازده کوچولو در سیاره خود داشت. این گلی بود که او آبیاری کرد، تغذیه کرد و از آن مراقبت کرد. به قول روباه، او را “رام کرد” – و “در برابر آنچه رام کردی، مسئولش می شوی.”

همچنین بخوانید : گل ژیپسوفیلا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *