بهترین گل برای هدیه دادن به خانم ها کدام است

گل صد تومنی

گل ها از زمان های قدیم نماد زیبایی، عشق، شادی و حتی غم و اندوه بوده اند. در زبان گل‌ها و رنگ‌های آنها، پیام‌های پنهان زیادی وجود دارد که در ادبیات، هنر و فرهنگ‌های مختلف کاربرد دارد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که تفسیر معنای هر گل و رنگ آن ممکن است در فرهنگ‌های مختلف و ترجیحات شخصی متفاوت باشد. اگر به بهانه‌ای نیاز دارید تا به دیگران یا شخص خاصی در زندگی‌تان بگویید که برایتان گل بخرد، یا بهانه‌ای برای خرید گیاه بخرید، این مقاله برای شماست.

مطالب مرتبط : گل رز بنفش 

برخی از مزایای گل دادن و دریافت گل

برای کمک به کاهش استرس. مطالعات انجام‌شده در بیمارستان‌ها نشان داده است که بیمارانی که در اتاقشان گل دارند نسبت به سایر بیماران بدون گل کمتر مضطر بوده و خوشبین‌تر هستند (چهره غمگین). تحویل یک دسته گل نه تنها روحیه آنها را بالا می برد، بلکه می تواند به درمان آنها کمک جدی کند.

برای عشاق گل ها نمادی از عشق و عاشقی هستند و برای نشان دادن میزان اهمیت به عزیزان هستند. گلها هدایایی عالی برای دوستان و خانواده نیز هستند. به ما اعتماد کنید، یک دسته گل همیشه لبخند را بر لبان کسی می نشاند. باور نمی کنید؟ آزمایش نمی کنید

برای تقاضای بخشش. درگیری و سپس رویارویی با فرد هرگز آسان نیست. دادن دسته‌ای گل به فردی که با او دعوا کرده‌اید می‌تواند به کاهش تنش با طرف مقابل کمک کند. گلها یک یخ شکن عالی هستند !

 

برای ابراز همدردی. در زمان از دست دادن و غم و اندوه یافتن کلمات مناسب دشوار است. گل ها نیاز به گفتن چیزی را از بین می برند، زیرا هدیه دادن به اندازه کافی بلند است.

فقط برای اینکه لبخند بزنی گل‌ها انرژی مثبتی از خود ساطع می‌کنند، و تحقیقات نشان داده است که داشتن گل در فضای شما باعث ایجاد دوپامین، سروتونین و اکسی توسین در بدن ما می‌شود (مواد شیمیایی «شاد» ما). از نظر تاریخی، گل ها ماده شیمیایی دوپامین را در اجداد شکارچی-گردآورنده ما تحریک می کردند، زیرا آنها ظهور رونق پس از زمستان را نشان می دادند.

هدیه دادن یک هدیه بزرگ است و نشاندن لبخند بر لبان کسی بزرگترین هدیه است! هدیه دادن گل در حال حاضر بسیار آسان است، زیرا حتی می توانید آنها را به فضاهای اداری تحویل دهید تا یک عاشق یا دوست را شگفت زده کنید. چیزی نیست که کسی را خوشحال‌تر از تحویل‌دهنده‌ای که با دسته‌ای از گل‌هایی که با نام شما مشخص شده به دفتر شما می‌آید، در حالی که همکارانتان مشتاقانه از روی میز کارشان را تماشا می‌کنند، خوشحال نمی‌شود.

مطالب مرتبط: گل رز در افسانه ها

گل آفتابگردان

تاریخچه هدیه دادن گل

قدیمی ترین نمونه هدیه دادن گل مشخص نیست. با این حال، برخی از قدیمی‌ترین شواهد باستان‌شناسی از گل‌های مورد استفاده در یک محل دفن به 620000 سال قبل از میلاد در یک غار عراقی بازمی‌گردد.

چندین قوم باستانی – مصری‌ها، رومی‌ها، یونانی‌ها و چینی‌ها- همگی دارای سابقه اولیه استفاده یا هدیه دادن گل هستند. این شیوه ها در سایر مناطق و تمدن ها گسترش یافت و تکامل یافت.

مصری ها

در مصر باستان، مردم در باغ‌های کوچک خانه‌های خود، گل‌ها، اغلب گل‌های رز، پرورش می‌دادند و به مهمانان تقدیم می‌کردند. گل های رز را اغلب دور چوب نیلوفر آبی می پیچیدند و به عزیزانشان تقدیم می کردند و مردان اغلب در آغاز جشن ها به همسران خود گل هدیه می دادند. گل ها نیز به عنوان هدیه به خدایان ارائه می شد و مومیایی ها با تاج گل تزئین می شدند.

رومیان

در روم باستان، اولین هدیه دادن گل برای خدایان – زهره، پرسفون و فلور بود. مردان و زنان نیز برای جشنواره ها تاج گل می پوشیدند و رومی ها حتی جشن گل رز اختصاصی به نام روزالیا یا روزاریا داشتند. در واقع برای دامادها و مردان نظامی استفاده از تاج گل که اغلب از گل های رز، نیلوفر و بنفشه ساخته شده بود، رایج تر بود، اما هدایای تاج گلی مبادله مشترکی بین عاشقان بود.

چینی ها

ظاهراً گل آرایی چینی به 200 سال قبل از میلاد یا عصر هان برمی گردد. در چین نیز معانی متمایز و شناخته شده ای برای گل های مختلف وجود دارد. برخی از مهم ترین آن ها مانند شکوفه های آلو، گل صد تومانی و گل نیلوفر آبی هستند، مانند مصر.

یونانی ها

مانند روم باستان، هدیه دادن گل در یونان باستان عمدتاً به عنوان ادای احترام به خدایان و الهه ها انجام می شد. یونانی ها همچنین جشن های گل رز و بنفشه داشتند. که شامل هدیه دادن گل به “الهه های زمینی” (یعنی زنان) بود.

مطالب مرتبط: 6 حقیقت در مورد گل رز

گل دیزی

بهترین هدیه برای عشق یا دوست

  1. رز : گل رز نماد عشق و محبت است. هر رنگ رز نیز معنای خاص خود را دارد. به عنوان مثال، گل رز قرمز نشان دهنده بزرگترین ابراز عشق و اشتیاق است، رز سفید نماد صلح و خلوص است، و رز زرد ممکن است نماد دوستی یا شادی باشد.

 

  1. لیلی یا نیلوفر: نیلوفرها نماد عظمت و پاکی هستند. به ویژه با صداقت و عشق بی قید و شرط همراه هستند.

 

  1. گل داودی: گل های داوودی اغلب نمادهای خوش بینی، شادی و طول عمر هستند. در برخی از فرهنگ ها، با غم و اندوه و یادآوری همراه هستند.

 

  1. آفتابگردان: گل آفتابگردان نماد سرزندگی، امید و خورشید است. اغلب برای انتقال ستایش و وفاداری استفاده می شوند.

 

  1. لاله : لاله ها با عشق و ظرافت کامل همراه هستند. رنگ های مختلف لاله ها ممکن است معانی متفاوتی داشته باشند، مانند لاله های قرمز نشان دهنده عشق واقعی و لاله های سفید نماد بخشش.

 

  1. دیزی : دیزی نماد بی گناهی، پاکی و شروع های جدید است. اغلب برای انتقال احساسات وفاداری و عشق استفاده می شوند.

 

  1. ارکیده : ارکیده ها نماد زیبایی، تجمل و قدرت هستند. همچنین می توانند عشق، اغواگری و پالایش را نشان دهند.

 

  1. هرتانسیا : ادریسی نماد احساسات قلبی و قدردانی است. اغلب برای انتقال قدردانی و درک استفاده می شوند.

 

  1. گل صد تومانی : گل صد تومانی نماد رفاه، عاشقانه و خوش شانسی است. اغلب با شادی و فراوانی همراه هستند.

 

  1. میخک : گل میخک بسته به رنگش معانی مختلفی دارد. به طور کلی، این گل‌ها نماد عشق، شیفتگی و تمایز هستند. به عنوان مثال، میخک قرمز نشان دهنده عشق و تحسین عمیق است، در حالی که میخک سفید نماد عشق خالص و خوش شانسی است.

گل رز

در نهایت، هدیه دادن گل به زنان بسیار معنادار است زیرا مرزهای فرهنگی را درنوردیده و با قلب صحبت می‌کند. گل ها از دیرباز نماد عشق، زیبایی و قدردانی بوده اند و انتخابی عالی برای بیان احساسات و عواطف است. چه یک حرکت عاشقانه از محبت، نشانه قدردانی یا یک ژست جشن باشد، گل ها قدرت انتقال پیام های عشق، مراقبت و تحسین را دارند. دقت و تلاش در پس انتخاب و ارائه گل می تواند تاثیری ماندگار بگذارد و خاطراتی را بجا بگذارد.

مطالب مرتبط : گل ژیپسوفیلا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *