معنی رنگ گل رز


گل رز نماد چیست؟ معنی رنگ گل رز چیست؟

گل رز تقریباً هر فرهنگی را برای قرن ها مجذوب خود کرده است. اگرچه گل رز قرمز معمولاً به عنوان نماد عشق و عاشقی شناخته می شود، اما معنی گل رز بسیار بیشتر از چیزی است که به نظر می رسد.

در واقع هر رنگ رز معنای متفاوتی دارد و می توان از این معانی برای رونمایی از لایه های مختلف نمادگرایی گل رز استفاده کرد. فرقی نمی‌کند که بخواهید عشق، شادی، دوستی یا غم را ابراز کنید، یک گل رز می‌تواند احساساتت شما را منتقل کند.

از آن جایی که گل رز از پرطرفدار ترین گل های جهان است. معنی رنگ گل رز و خود گل رز در هر فرهنگ متفاوت است. و در طول سالیان دراز تغییر کرده است.

مطالب مرتبط : گل رز بنفش

رنگ های مختلف گل رز نماد چیست؟

اگر از ما می‌پرسید که معنی رنگ گل رزچیست، به راهنمای ما در مورد معنای رز برای انتخاب دسته گل عالی خود نگاهی بیندازید.

رزهای قرمز

بسیاری از ما با معنای رز قرمز آشنا هستیم، زیرا قرن‌ها در فرهنگ‌ها برای نشان دادن عشق و عاشقی استفاده می‌شود.

معنای گل رز قرمز به طور کلی عشق و علاقه است. با این حال، حتی در گل رز قرمز نیز معانی رنگ گل رز قابل بررسی است. گاهی اوقات تصور می شود که رز قرمز تیره به این معنی است که شما برای تعهد آماده هستید و می تواند نماد پیوند عمیق تری نسبت به رزهای قرمز رنگ روشن تر باشد که گفته می شود نماد شور و اشتیاق است.

 

گل رز صورتی

منظور از گل رز صورتی سپاسگزاری و تحسین است. آنها انتخاب مناسبی برای افرادی هستند که از آنها قدردانی می کنید، مانند دوستان، خواهر و برادر یا معلمان. گل رز صورتی همچنین می تواند نشان دهنده زنانگی و ظرافت باشد، که آنها را برای رویدادهایی مانند مهمانی های نامزدی، جشن های جشن و حمام نوزاد برای یک دختر بچه عالی می کند.

مانند گل رز قرمز، نماد رز صورتی می تواند متفاوت باشد، صورتی تند که بیانگر شناخت و قدردانی است و صورتی روشن تر برای نماد لطف و شادی و همچنین سپاسگزاری استفاده می شود.

 

گل رز هلویی

منظور از گل رز هلویی شکرگزاری است. اما، آنها همچنین می توانند به معنای صداقت و اصالت احساسات شما باشند. بنابراین، اگر به دنبال یک هدیه تشکر می‌گردید، دیگر به دنبال آن نباشید! آنها همچنین معمولاً برای جشن گرفتن اخبار مرتبط با کار مانند یک ترفیع، یک معامله تجاری جدید یا یک پیشنهاد شغلی استفاده می شوند زیرا می توانند نشانه وفاداری باشند. و، از آنجایی که تن دوست داشتنی و رنگ کم رنگ آنها با بسیاری از فضای داخلی مطابقت دارد، هنگام خرید گل رز هلویی برای خود یا شخص دیگری نمی توانید اشتباه کنید!

 

گل رز زرد

معنی گل رز زرد گرما و شادی است. تعجبی ندارد زیرا رنگ روشن و آفتابی آنها می تواند بلافاصله لبخند را بر لبان هر کسی بیاورد!

این گل ها معمولاً به دلیل اینکه حس شادی به همه می دهند به عنوان گل دوستی شناخته می شوند و همچنین تصور می شود که دسته گل رز زرد نشان دهنده شادی دوست است. این یک راه دوست داشتنی برای گفتن “تو من را بسیار خوشحال می کنی” است.

جالب اینجاست که در دوران ویکتوریا، رز زرد نماد حسادت بود، اما معنای رز مدت هاست که از بین رفته است و اکنون نمادی جهانی برای شادی خالص و فراوان است.

 

گل رز سفید

منظور از گل رز سفید پاکی و فضل است. شاید به همین دلیل است که این گل ها برای عروسی محبوب هستند زیرا نماد عشق و وفاداری ابدی هستند. رنگ سفید همچنین می‌تواند نمایانگر آغازی تازه و مسیری خالص باشد که گل‌های سفید را به گل ایده‌آل برای عروسی و اتحاد تبدیل می‌کند.

مهم است که توجه داشته باشید که معنای رز سفید با معنی رز عاج متفاوت است، اگرچه از نظر رنگ بسیار شبیه هستند. گل رز عاج به معنای خلوص و لطف است، اما همچنین متفکر بودن. آنها فاقد معنای رمانتیک هستند، که آنها را به یک گل دوستی عالی در مقابل معنای رز سفید که بسیار عاشقانه تر و پرشورتر است تبدیل می کند.

 

رزهای نارنجی

منظور از گل رز نارنجی اشتیاق و انرژی است. بنابراین آنها گل مناسبی برای ارسال برای تبلیغات و مشاغل جدید هستند.

جای تعجب نیست که از رز نارنجی برای انتقال تحسین و اشتیاق استفاده می شود که فقط با نگاه کردن به آن شما را بسیار خوشحال می کند! رنگ های روشن و لحن جذاب آنها هر اتاقی را روشن می کند و به همه ما یادآوری می کند که با کمی انرژی بیشتر به دنیا برویم. آنها یک گل انگیزشی عالی برای کسی هستند که کار جدیدی را شروع می کنند یا به سادگی نیاز به تقویت دارند.

همچنین بخوانید: تاریخچه گل رز ، نگهداری گل رز

گل رز بنفش

به عنوان یکی از کمیاب ترین رزهای رنگی اطراف، رزهای بنفش نمادی از افسون و عشق در نگاه اول است. از آنجایی که یافتن این گل رز بسیار سخت است، در گذشته، آنها فقط برای سلطنت در نظر گرفته شده بودند. و هنوز هم هوای سلطنت را با خود حمل می کنند و به عنوان گل های بسیار باشکوه دیده می شوند. بنابراین، اگر مقداری گل رز بنفش از کسی دریافت کردید، او باید به شما خیلی احترام بگذارد!

گل رز آبی

رز آبی به معنای رمز و راز و دست نیافتنی است. از آنجایی که آنها در طبیعت وجود ندارند، ایجاد و دستیابی به آنها دشوار است که آنها را به گلی عالی برای ابراز عشق نافرجام تبدیل می کند. اگر کسی را دوست دارید اما می دانید که به هر دلیلی نمی تواند باشد، پس یک رز آبی برای نماد عشق نافرجام با این درک که نمی تواند باشد عالی است.

 

گل رز سبز

گل رز سبز نشان دهنده طبیعت، جوان سازی و باروری است. این می تواند یک جوان سازی در روح یا بدن باشد و اغلب از رز سبز برای نماد ثبات و تعادل استفاده می شود. رزهای سبز را می توان برای ابراز امیدواری در زمان مبارزه فرستاد.

 

گل رز سیاه

به طور سنتی رز سیاه نماد مرگ و درگذشت است که مثبت ترین پیام نیست. اما در سال های اخیر معنای رز سیاه تغییر کرده و به معنای مرگ الگوها و عادات قدیمی و حرکت به سمت نظم جدید است. از این نظر رز سیاه می تواند به معنای اعتماد به نفس و تولد جدید باشد. هنگامی که آنها با رزهای سبز همراه شوند، می توانند نماد دوره جدیدی از امید و مثبت بودن برای آینده باشند.

معنی رنگ گل رز

همچنین بخوانید : گل ژیپسوفیلا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *